Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo.

Društvo Eksena sodeluje v človekoljubnem nepridobitnem projektu za vrtce, osnovne in srednje šole, z namenom ozaveščanja pomena strpnosti med otroki in mladimi ter spodbujanja spoštljivih medsebojnih odnosov, razumevanja, sodelovanja, prijateljstva in sožitja.

Izjava dr. Božidarja Opare, predsednika Strokovnega sveta RS za splošno izobraževanje ter izjava varuhinje človekovih pravic Vlaste Nussdorfer na otvoritvi razstave “Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo 2018/2019” v Hiši Evropske unije v Ljubljani

Izjava tedanjega predsednika Državnega zbora dr. Milana Brgleza in dr. Stanke Lunder Verlič, tedanje direktorice Urada za razvoj in kakovost izobraževanja na Ministrstvu za izobraževanje na otvoritvi razstave “Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo 2017/2018” v Državnem zboru v Ljubljani.

Projekt je v šolskem letu 2018/2019 podprlo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport & Ministrstvo za pravosodje

Častna pokroviteljica projekta je bila varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer

Medijski pokrovitelj projekta je bila časopisna hiša Delo

Nosilec projekta je Izobraževalni center Eksena.