»Vsaka kapljica ljubezni pomaga premagovati sovraštvo in vojne.« (Eksena)

»Otroci od nas zahtevajo “naj zmaga ljubezen”, mi odrasli pa imamo moč, da lahko to uresničimo.« (Eksena)

»Tema ne more pregnati teme; samo svetloba jo lahko. Sovraštvo ne more pregnati sovraštva; samo ljubezen ga lahko.« (Marthin Luther King)

Človekoljuben nepridobiten glasbeno podprt projekt »LET THE LOVE WIN – NAJ ZMAGA LJUBEZEN«, ki ga spremlja vseslovenska kampanja za ljubezen in strpnost, je pobuda glasbenika SoulGrega Artista in smo ga v Društvu Eksena sprožili kot sporočilni odgovor na človeško vojno ter aktualne razmere doma in v svetu z namenom promocije ter spodbujanja ljudi k ljubezni, strpnosti in medsebojnemu spoštovanju.
Glasba je univerzalen jezik, ki seže do srca in lahko s svojo vibracijo ter sporočilom človeka prebudi in navdihne. SoulGreg Artist kot nosilec projekta Let the Love win s svojo glasbo ljudem odpira srca, saj brez odprtih src ne morejo biti za ljubezen, društvo Eksena pa ljubezen in strpnost uči, zato je ta projekt odraz našega poslanstva in vizije, za katera si skozi naše delo in življenje vsakodnevno prizadevamo.

Žal smo lahko že nekaj časa priče naraščanju nestrpnosti, sovraštva in nasilja, ki zajemajo tako domače kot mednarodno okolje in družbo, kar v ljudeh poraja razdor, strah in trpljenje. Napetost, strah, tesnoba, brezup in nepredstavljiva grozodejstva so vse bolj del naših življenj, zato smo se s tem projektom odzvali na trenutno družbeno dogajanje ter duh časa in podprli ljubezen, strpnost, razumevanje, sožitje in mir. Vsaka pobuda in korak v to smer predstavljata KAPLJICO LJUBEZNI, ki je v teh časih ne prezrimo, ampak ji dajmo podporo in jo širimo naprej.

Najbolj pretresljivo je, da so žrtve sovraštva vse pogosteje tudi otroci in mladi, do katerih odrasli nosimo še posebno odgovornost, da jim omogočimo varno in mirno otroštvo ter mladost in jim kot našo zapuščino predamo svet brez brezumnega pustošenja mržnje, morije in vojn. Otroci kot prvi potrebujejo odrasle, ki jih lahko zaščitijo z ljubeznijo, ki jim brezpogojno pripada po Deklaraciji o otrokovih pravicah, ki jo je sprejela Organizacija združenih narodov, hkrati pa potrebujejo tudi takšne odrasle, ki jih v tem svetu zastopajo in so njihovi glasniki.

SoulGreg Artist in društvo Eksena že dolgo časa vztrajno stopamo po poti ljubezni in strpnosti ter v praksi vsakodnevno uresničujemo človekove in otrokove pravice, zato smo kot glasniki otrok ustvarili tudi video OTROCI IMAJO DOVOLJ! s katerim želimo skozi pristno željo otrok po ljubezni ljudi spodbuditi k razmisleku in odločitvi ZA ljubezen in ZA strpnost. Otroci od nas zahtevajo “naj zmaga ljubezen”, mi odrasli pa imamo moč, da lahko to uresničimo: https://www.facebook.com/izobrazevalni.center.eksena/videos/1796482553916468/

Posebnost projekta Let the Love win je tudi v tem, da glasba v njem zastopa osrednje mesto in je njegov glavni medij. Zato ima projekt tudi glasbenega nosilca, ki je SKLADBA LET THE LOVE WIN, avtorja SoulGrega Artista, https://www.youtube.com/watch?v=eMZvAZzW_eo, ki je njegov človekoljuben poziv svetu k ljubezni.

Sporočilo o nujnem pomenu ljubezni in strpnosti bomo ljudem posredovali skozi našo turnejo po slovenskih krajih in karavano Naj zmaga Ljubezen, sklepni del projekta pa bo predstavljal KONCERT LET THE LOVE WIN, ki bo v soboto, 8. 10. 2016, V MARIBORU.

SoulGreg Artist – #Let the love win

»Prava ljubezen se začne v naših srcih in v naših glavah.« (SoulGreg Artist)

»Ti moraš biti sprememba, ki jo želiš videti v svetu.« (Mahatma Gandhi)

Naj zmaga Ljubezen!
SoulGreg Artist & društvo Eksena